تحلیل قیمت کاردانو: احتمال سقوط تا ۰.۵ دلار

تحلیل قیمت کاردانو: احتمال سقوط تا ۰.۵ دلار

آن‌طور که از داده‌های درون‌زنجیره‌ای پیداست، بیشتر واحدهای هولدشده کاردانو در قیمتی بالاتر از سطوح فعلی خریداری شده‌اند. علاوه بر این، از نمای یک‌هفته‌ای بازار کاردانو پیداست که میانگین متحرک ۱۰۰ هفته‌ای که حمایتی اساسی برای قیمت محسوب می‌شود، در آستانه شکسته‌شدن است.

کاردانو بیش از ۷۴ درصد از بالاترین رکورد تاریخی خود، یعنی ۳.۱۶ دلاری که در اوایل سپتامبر (شهریور) ۲۰۲۱ ثبت کرده بود، فاصله دارد. با اینکه سقوط اخیر کاردانو به‌اندازه کافی بزرگ به نظر می‌رسد، شاخص‌های درون‌زنجیره‌ای و تکنیکال نشان‌ می‌دهند که احتمال سقوط بیشتر قیمت در ادامه وجود دارد.

به نظر می‌رسد کاردانو یک سطح حمایت حیاتی را از دست داده که ممکن است به اصلاح شدید قیمت آن منجر شود.

در دو هفته گذشته حدود ۳۵ درصد از ارزش بازار کاردانو که نام خود را به‌عنوان «قاتل اتریوم» مطرح کرده است، از دست رفته و قیمت از ۱.۲۶ دلار در ۸ فوریه (۱۹ بهمن) به پایین‌ترین سطح سال ۲۰۲۲، یعنی ۰.۸۱ دلار رسیده است. علی‌رغم زیان‌های قابل‌توجهی که کاردانو متحمل شده، این ارز دیجیتال ممکن است درگیر روند نزولی دیگری شود.

شاخص «سود و ضرر سرمایه‌گذاران» (IOMAP) که شرکت تحلیلی اینتو دِ بلاک (IntoTheBlock’s) ارائه کرده است، نشان می‌دهد کاردانو عامل حیاتی تقاضا را از دست داده است. نزدیک به ۶۳٬۷۰۰ آدرس در گذشته بیش از ۱.۴ میلیارد واحد کاردانو با قیمت متوسط ​​۰.۹۶ دلار خریداری کرده‌اند. اکنون که قیمت کاردانو به زیر این منطقه حمایتی کاهش یافته است، نشانه‌های ضعف در روند می‌تواند فعالان بازار را تشویق کند دارایی‌های خود را بفروشند تا دچار ضرر بیشتری نشوند.

شاخص IOMAP در واقع نشان می‌دهد چه تعداد از واحدهای یک ارز برای دارندگانشان سود و چه تعداد ضرر ایجاد کرده‌اند.

همان طور که این شاخص نشان می‌دهد، کاردانو هیچ سطح حمایت قابل‌توجهی در مسیر روبه‌پایین خود ندارد و یک روند نزولی دیگر می‌تواند باعث رکودی چشمگیر شود.

تحلیل قیمت کاردانو: احتمال سقوط تا ۰.۵ دلار
شاخص IOMAP.

از دید تکنیکال، فرضیه نزولی احتمال بیشتری دارد؛ زیرا کاردانو، هفتمین ارز دیجیتال بزرگ از نظر ارزش بازار، میانگین متحرک (MA) ۱۰۰ هفته‌ای را به‌عنوان سطح حمایت کلیدی خود از دست داده است. کندل هفتگی فعلی هنوز زیر این میانگین متحرک بسته نشده است؛ اما در حال حاضر چشم‌انداز بسیار بدبینانه‌ای برای آن وجود دارد. میانگین متحرک ۲۰۰ هفته‌ای، سطح حمایت بعدی را روی ۰.۵۰ دلار نشان می‌دهد.

تحلیل قیمت کاردانو: احتمال سقوط تا ۰.۵ دلار
نمودار قیمت کاردانو؛ نمای هفتگی بازار «کاردانو/ دلار» (خط آبی‌رنگ میانگین متحرک ۱۰۰ هفته‌ای است).

با توجه به نبود حمایت، زیرنظرگرفتن معاملات پایان این هفته (تا یکشنبه پیش رو) برای تأیید ازدست‌رفتن میانگین متحرک ۱۰۰ هفته‌ای، ضروری است. اگر قیمت بتواند به بالای این شاخص برگردد، کاردانو می‌تواند به‌طور بالقوه از سقوط تا ۰.۵ دلار جلوگیری کند. علاوه بر این، حتی ممکن است قدرت لازم برای بازگشت به بالای میانگین متحرک ۵۰ هفته‌ای در ۱.۶ دلار را نیز به دست آورد.