آیا استخراج انفرادی در خانه می‌تواند بازدهی مالی داشته باشد؟

آیا استخراج انفرادی در خانه می‌تواند بازدهی مالی داشته باشد؟

آیا استخراج انفرادی در خانه می‌تواند بازدهی مالی داشته باشد؟

 

آیا استخراج انفرادی بیت کوین در خانه می‌تواند سوددهی داشته باشد؟

با شنیدن این داستان‌ها ممکن است اکنون کمی وسوسه شده باشید که استخراج انفرادی را امتحان کنید؛ اما بهتر است قبل از هر کاری کمی به واقعیت‌های صنعت استخراج نگاه کنیم.

استخراج بیت کوین یا هر ارز دیجیتال مبتنی بر اثبات کار دیگری نیاز به تجهیزات نسبتاً گران‌قیمتی دارد. نمی‌توانید فقط با روشن‌کردن یک دستگاه قدیمی انتظار درآمدهای نجومی داشته باشید. علاوه بر این، هزینه‌های برق، فراهم‌کردن سیستم‌های خنک‌کننده، هزینه‌ تعمیرات دستگاه‌ها و زمان غیرفعال‌بودن آنها نیز باید در نظر گرفته شوند.

به‌عنوان یک ماینر انفرادی، باید سرمایه‌گذاری اولیه قابل‌توجهی انجام دهید و در ادامه هم با هزینه‌های جاری زیادی مواجه خواهید شد. ضمن اینکه هیچ تضمینی وجود ندارد درآمد شما از استخراج بیت کوین بتواند این هزینه‌ها را پوشش بدهد.

علاوه بر این، انجام استخراج به‌صورت انفرادی و به امید برنده‌شدن پاداش بلاک‌های شبکه، نوعی قمار است. موارد گزارش‌شده از برنده‌شدن ماینرهای انفرادی بسیار‌بسیار نادر هستند. اگر تعداد انگشت‌شماری ماینر ای‌سیک (ASIC) را در خانه کنار هم جفت‌وجور کنید، شانس برنده شدن ۶.۲۵ بیت کوین که پاداش استخراج هر بلاک شبکه است، برای شما بسیار اندک خواهد بود، در حالی که راه‌اندازی این تجهیزات می‌تواند از نظر مالی برایتان گران تمام شود.